Umění vyjednat cokoliv: Nová kniha Radima Paříka odhaluje úspěšné postupy nejlepších světových vyjednavačů
Praha, 14. května – Radim Pařík, prezident Asociace vyjednavačů, dnes křtil svou novou knihu „Umění vyjednat cokoliv“ s podtitulem „Vyjednávejte jako ti nejlepší“. Role kmotry se ujala kancléřka prezidenta republiky paní Jana Vohralíková. Kniha tak byla slavnostně vyslána do světa dnes, v neděli 14. května, v poslední den veletrhu Svět knihy 2023 v pražském holešovickém Výstavišti. Knihu vydalo Nakladatelství Grada 27. dubna a v těchto dnech už je k dostání na pultech knihkupectví i v knižních e-shopech v České republice i na Slovensku.
Slouží jako komplexní průvodce úspěšného vyjednávání a je významným zdrojem informací a rad pro každého, kdo se o zvládnutí vyjednávání zajímá. Vysvětluje nejlepší strategie, taktiky a techniky efektivní komunikace, které využívají nejlepší strategičtí a policejní vyjednavači světa.
Zabývá se tématy jako budování důvěry, radí, jak poznat, kdy na protistranu vyvíjet tlak a kdy naopak uklidňovat emoce a jak vytvořit a naplnit společnou dohodu. Zahrnuje tipy pro vyjednávání se složitými osobnostmi, pro rozpoznání vyjednávacích taktik a reakce na ně a zdůrazňuje důležitost přípravy.
„Umění vyjednat cokoliv“ vychází z nejnovějších poznatků a trendů vyjednávání FBI a Mossadu, podložených výzkumem univerzit Harvard nebo Sankt Gallen a institucí jako MID nebo Schrannerův institut.
„Protože jsem vždy ověřoval, co funguje, i v knize uvádím výhradně ty strategie a taktiky, které prokazatelně fungují,“ doplňuje Radim Pařík, jeden z nejlepších evropských vyjednavačů a bývalý vrcholový manažer. A dodává, že kniha je určena především těm, kteří by mohli mít obavy, že je vyjednávání nad jejich síly. „Schopnost vyjednávat zlepšuje životy lidí a ti se pak cítí mnohem spokojenější. Přitom jde o základní princip – když něco chcete, řekněte to, protože jinak se nemůžete divit, že to nedostanete.“
Kancléřka Jana Vohralíková dodává: „Tato kniha nám pomůže budovat lepší vztahy, mít spokojenější život a také nám pomůže, aby svět byl zase v pořádku.“
„Od chvíle, kdy jsme Radima Paříka oslovili s návrhem na knihu, dostal celý projekt neskutečnou dynamiku a výsledkem je opravdu zajímavá populárně-naučná literatura, která si nezadá s celosvětovými bestsellery autorů jako Joe Navarro. ‚Umění vyjednat cokoliv‘ je na české poměry jedinečnou knihou a navíc od českého autora, což pro nás bylo motivací od počátku,“ uvádí šéfredaktorka Nakladatelství Grada pro odbornou literaturu Šárka Kratochvílová.
Joe Navarro pracoval 25 let jako zvláštní agent kontrarozvědky a poradce pro lidské chování u FBI. Odešel v roce 2003 a od té doby je považován za předního světového odborníka na neverbální komunikaci. V říjnu letošního roku bude poprvé prezentovat své zkušenosti v Praze na konferenci Asociace vyjednavačů. Kniha „Umění vyjednat cokoliv“ Radima Paříka byla vydána také v elektronické podobě a na červenec letošního roku je naplánováno pořízení audiozáznamu pro tvorbu audioknihy. Tištěná kniha „Umění vyjednat cokoliv“ byla vydána s katalogovým číslem 40165 a ISBN: 97880-271-2489-3 ve formátu 167×240. Má 224 stran a je vydána zatím v češtině. Její elektronická verze dostala formáty ePUB a MOBI používaný v Amazon Kindle o objemu dat 5,94 MB v prvním případu, respektive 1,04 MB v druhém.
Radim Pařík je nejvýraznějším profesionálním vyjednavačem v České republice. Je propagátorem vyjednávání podle principů FBI. V oblasti vyjednávání spolupracuje se stovkami českých firem i osobnostmi byznysu a vrcholné politiky. Říká, že kompromis ve vyjednávání je zlo, argumenty nefungují a win-win vlastně neexistuje.
Prošel výcvikem vyjednávání americké FBI, je absolventem programu vyjednávání na Harvardu. Založil první českou Asociaci vyjednavačů. Ve Fascinating Academy Radima Paříka rozvíjí schopnosti lidí pomocí tréninků rétoriky, vyjednávání, rozvojem manažerů a budováním zdravě rostoucích firem. Přednáší na českých i zahraničních univerzitách.
Radim je autorem knih “Argumenty nefungují – Nový zákon vyjednávání” a “Argumenty nefungují – 6:4 je minimum”.